WING CHUN
  • Home
  • Classes
  • WING CHUN

WING CHUN

1200 kcal yakılır
90

dakika

Seviye: Çok Zor
Katılımcı limiti
39
Eğitmenler

 

Wing Chun Nedir?

Bursa wingchun kungfu

Bursa’da wingchun kungfu eğitim merkezi

Günümüzde, her insanın başına gelebilecek tehlikelere karşı donanımlı olması bir ihtiyaç halini almıştır. Ve şiddete karşı olmak maalesef şiddeti bizden uzaklaştırmaz. Ve bu uzun yıllar süren, teorilerini pratikte uygulayamayan stiller ile başarılabilecek birşey değildir. Bursa’da Wing Chun programlarını düzenli derslerle öğrenen ve uygulayabilen biri için kendini savunmak doğal bir yetenek halini alır.  300 sene önce iki bayan tarafından ortaya çıkarılan Bursa’da Wing Tsun, günümüzde her yaşta ve yapıda ‘Bayan ya da Erkek’ tarafından kolayca öğrenilebilen ve uygulanabilen etkili bir sistemdir.
Wing Chun etkili, pratik ve gerçekçi bir savunma sanatıdır.

– Wing Chun derslerinde öğrenciler basit ve pratik uygulamalarla kendilerini en iyi şekilde savunmayı öğrenirler.

– Günlük yaşamınızda karşılaşabileceğiniz tehditler özgürlüğünüzü kısıtladığı anda Wing Chun size yardımcı olur.

– Wing Chun savunma prensipleri Yin&Yang felsefesi ve Dinamizm-Mekanizm kanunları üzerine kurulmuştur.

– Wing Chun sistemi görkemli, süslü hareketler ve teknik kombinasyonlardan ibaret değildir, aksine sade ve esneklik gerektirmeyen basit uygulamalar içerir.

-Wing Chun ile kendi gücünüzü ve üstün tekniklerle bu gücü kullanmayı öğrenin.

WingTzun yaklaşık 300 sene önce Çin’de Budist bir rahibe tarafından, diğer stiller üzerinde üstünlük kurabilecek, aşırı güç ve esneklik gerektirmeyecek bir stil olarak dizayn edilmiştir.WingTzun (‘ving çun’ şeklinde telaffuz edilir) günlük hayatta karşılaşabileceğiniz tehditlere karşı etkili ve pratik çözümler sunar. Her beden yapısında insan (bayan ya da erkek), sistemin kendine özgü prensipleriyle kendisini etkili bir şekilde koruyabilir.

WingTzun sistemi, ‘kas hafızası’ yani refleksler ile dinamizm-mekanizm kanunları üzerine kuruludur. Dolayısıyla gerçek bir durumda düşünmeye ihtiyaç duymadan, uygulamaların kas hafızasını desteklemesiyle kısa sürede reaksiyon verilebilir.

WingTzun sistemindeki ‘eşit zaman’ kavramı savunma ve saldırının aynı zamanda yapılmasını ifade eder ve bu prensip ile kendi vücudunuza zarar vermeden, rakibin saldırı kuvvetini kendisine iade edersiniz.

Bursa’da Wing Chun dersleri için en güvenilir adresiniz.